Tuğba Yurt

2 Eylül 1987 tarihinde, babasının işi dolayısıyla ikamet etmekte oldukları Belçika'da doğan Tuğba Yurt, 8 aylıkken ailesi ile birlikte Türkiye'ye taşındı. 11 yaşından itibaren Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Klasik Batı Müziği eğitimi alan Tuğba Yurt ayrıca Bursa Senfoni Orkestrası’nda viyola çaldı ve yurt dışında çeşitli konserlerde farklı orkestralar ile görev aldı.

Tuğba Yurt bizlere ilk "merhaba"sını 6 Aralık 2013'te 3 Adım Müzik etiketiyle yayınlanan 5 şarkılık "Aşk'a Emanet" albümü ile gerçekleştirdi. Bu ilk albümün çıkış parçası olan Ağır Yaralı, Lara Sayılgan yönetmenliğinde kliplendi.

30 Nisan 2014 tarihinde, 1994 yılında Sertab Erener'den dinlediğimiz ve sözleri Sezen Aksu, müziği ise Sezen Aksu ve Uzay Heparı ortak imzasını taşıyan Sakin Ol şarkısına Doğukan Manço ile birlikte yaptıkları yeni versiyon single olarak çıktı. Kemal Başbuğ yönetmenliğinde çekimleri tamamlanan, Ahmet Kural, Murat Cemcir ve tüm Kardeş Payı filmi oyuncularının da yer aldığı Sakin Ol klibi, YouTube'da 100.000.000'u aşan izlenme sayısı ile Türkiye'nin 2014 yılında en çok izlenen video klipleri arasına girdi.

Şarkıcı 2 Eylül 2014 tarihinde söz, müzik ve düzenlemesi Gökhan Özen'e ait olan Aşk Sanmışız'ı kendine has yorumuyla Türkçe Pop dinleyicisinin beğenisine sundu.

Genç şarkıcı 2015'in yaz aylarına girerken 27 Mayıs 2015 tarihinde sözü ve müziği Sezen Aksu'ya ait olan ve daha önce Sezen Aksu'dan dinlediğimiz Oh Oh adlı şarkıyı DMC etiketiyle yayınladı. Düzenlemesi Serkan Balkan, remix versiyonu ise David Şaboy imzası taşıyan şarkının klip çekimleri Mustafa Özen tarafından Beykoz Kundura Fabrikası'nın içerisindeki platoda gerçekleştirildi. Eski mahalle kültürünün anlatıldığı klipte Tuğba Yurt'a 85 kişilik bir ekip eşlik etti.

 

Türk pop müziğinin genç sanatçısı, 2015 yılının Aralık ayında yine DMC etiketiyle sözleri Osman Hekimoğlu, beste ve düzenlemesi Ender Çabuker'e ait olan Aklımda Sorular Var adlı single çalışmasını yayınladı. Şarkıcı, Murad Küçük yönetmenliğinde çekilen Aklımda Sorular Var klibinde doğal yapısı, sade ve süssüz haliyle izleyenleri duygulandırmayı başardı.

 

Başarılı yorumcu Temmuz 2016'da sözü ve müziği Onur Özdemir & Alper Narman ikilisine ait olan Güç Bende Artık şarkısını yayınlayarak yükselişini sürdürdü. Şarkının klibi Murat Joker yönetmenliğinde çekildi.

Genç yıldız Mart 2017'de sözleri Deniz Erten’e, müziği Toylan Kaya’ya ve düzenlemesi ise Gürsel Çelik'e ait Destur şarkısını dinleyicilerin beğenisine sundu. Şarkıcı bu şarkısının klibinde de yönetmen olarak Murat Joker'le çalıştı.

Tuğba Yurt, Eylül 2017'de İnceden İnceden diyerek yıldızını bir kez daha parlattı. Sözleri Duygu Eyüpoğlu, müziği Ümit Köse ve Duygu Eyüpoğlu, düzenlemesi ise Erdem Kınay'a ait olan şarkının klibi Foça, Salda Gölü ve Tuzla Marina'da Murat Joker yönetmenliğinde çekildi.

Güçlü yorumculuğu ve yaptığı başarılı işler ile dikkat çeken Tuğba Yurt'un 2018'deki ilk single'ı Yine Sev Yine 2 Mayıs'ta dinleyicilerin beğenisine sunuldu. Yine Sev Yine klip çekimleri yaklaşık 20 saat sürdü. Şarkısı için bir stüdyo klibi çekmeyi tercih eden sanatçı yine kendi tarzına yakın, şık ve özel tasarım kostümlerle kamera karşısına geçti.

Aralık 2018'de dinleyici ile buluşturduğu şarkısı Masal'ın klibi için Beykoz'daki bir villada kamera karşısına geçen Tuğba Yurt, bu villa ile ilgili olarak, "Çekim yaptığımız evi 'Kara Sevda' dizisini izlerken keşfetmiştim. 'Masal' için çok uygundu. Dolayısıyla klibi burada çekmeye karar verdik" şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Vkontakte - Siyah Çember
  • LinkedIn - Siyah Çember
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle