Tuğba Yurt

İrem Derici 1987 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulla beraber başladığı MSÜ Devlet Konservatuarı Piyano bölümünü liseyle birlikte bitirdi. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitiren Derici, Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans programı devam ederken O Ses Türkiye yarışmasına katıldı ve yarı finale kadar yükseldi. Aynı dönemde Monopop isimli grubuyla başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde sahne aldı.

 

İrem Derici 2012 yılının Kasım ayında ilk teklisi Bensiz Yapamazsın ile profesyonel müzik hayatına başladı. Bestesi usta müzisyen Melih Kibar'a ait olan bu şarkıyla Türkiye Müzik Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Sanatçı adaylarından biri oldu.

 

2013'ün Mayıs ayında yayınlanan, söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait Düşler Ülkesinin Gelgit Akıllısı şarkısı ile İrem Derici, Türk Popunda kalıcı olacağının ilk sinyallerini de vermiş oldu. Aynı yılın Eylül ayında piyasaya sürülen ve 2 yeni şarkının yer aldığı mini albümü "İki" ile de yükselişini sürdürdü.

 

İrem Derici bir Neşet Ertaş eseri olan Neredesin Sen'i yeniden yorumlayıp 2014 yılının Şubat ayında tekli olarak dinleyicilerin beğenisine sundu.

15 Nisan 2014′te çıkan Kalbimin Tek Sahibine teklisi İrem Derici'nin kariyerindeki ilk büyük patlama oldu. Piyasaya çıktığı andan itibaren büyük ilgi gören şarkı, internet ortamında en fazla indirilen ve dinlenen şarkı olma başarısını elde etti. Kalbimin Tek Sahibine adeta nikah-düğün organizasyonlarının resmi şarkısı oldu. İrem Derici bu şarkı ile 2014 yılının Altın Kelebek Ödülleri'nde En Iyi Çıkış Yapan Sanatçı ödülünü kazandı.

 

Haziran 2014'te bu kez "Üç" adını verdiği ve 3 yeni şarkıdan oluşan mini albümü ile karşımıza çıkan İrem Derici, bu çalışmasıyla yıldızını üç kat daha parlatmış oldu.

Mart 2015'te iki yeni şarkıdan oluşan "Değmezsin Ağlamaya" mini albümünü dinleyiciyle buluşturan İrem Derici, aynı yılın Ekim ayında ise Aşk Eşittir Biz teklisini müzikseverlerin beğenisine sundu.

İrem Derici uzun süredir üzerinde çalıştığı ilk "uzun metrajlı" albümü "Dantel"i Şubat 2016'da bizlere ulaştırdı. Albümden Dantel, Evlenmene Bak, Dur Yavaş başta olmak üzere çok sayıda klipli/klipsiz hit şarkı çıktı.

İlk albümünün uzun soluklu başarısının ardından İrem Derici 2017 yılında da yeni teklilerle başarısını perçinlemeye devam etti. Nisan ayında yayınlanan Tektaş, Bekar Bekir filminin müziği olarak Ağustos ayında piyasaya sürülen Sevimli ve Kasım ayında kulaklarımıza ulaşan Bazı Aşklar Yarım Kalmalı büyük dinleyici kitlelerine ulaştı.

Şubat 2018'de yayınlanan Hadi Gel teklisi ile yeni yılın açılışını yapan İrem Derici, aynı yılın Ağustos ayında bu kez ikinci albümüyle karşımızdaydı. "Sabıka Kaydı" adını taşıyan albümden kliplenen şarkılar Ben Tek Siz Hepiniz, Yanlış Alarm ve Tek Tabanca İrem Derici hayranları tarafından sevildi ve dinlendi, ancak şarkıcıya ilk albümündeki patlamayı yaşatmadı.

 

2019'un Şubat ayında Meftun adını taşıyan yeni bir tekli ile kulaklarımızın pasını silen İrem Derici, yeni şarkısını da çok yakında bizlere sunacağının müjdesini veriyor.

Daha Fazla Göster
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Vkontakte - Siyah Çember
  • LinkedIn - Siyah Çember
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle