İlyas Yalçıntaş

İlyas Yalçıntaş 7 Mart 1989 senesinde Erzincan’da doğdu. Çocukluk döneminin bir bölümünü Erzincan’da, bir bölümünü ise İstanbul’da geçirdi. 11 yaşındayken ailesiyle beraber İstanbul’a taşınıp Kadıköy’de yaşamaya başladı. Ailesinin 5 çocuğundan biri olan İlyas Yalçıntaş kız kardeşinden sonra ailenin en küçük çocuğudur. Boyu 1.80 cm olan şarkıcı 78-79 kilodadır.

 

Lise eğitimine Turizm Lisesinde okuyarak başlamış olan İlyas Yalçıntaş aynı sene içerisinde kız kardeşine alınan gitarla beraber müzikle ilk yakınlaşmasını yaşadı. Bir gün bir anda eline aldığı gitarı bir daha elinden düşürmeyen genç İlyas 20 yaşına kadar mahallesinde bulunan bir kafede gitar çalacak, az da olsa müzikten para kazanmaya genç yaşında başlamış olacaktı.

 

2014 yılında katıldığı, Kanal D ekranlarında yayınlanan X Factor Star Işığı isimli ses yarışmasındaki İncir şarkısı performansı ile bir anda hayatımıza giren İlyas Yalçıntaş, söz konusu yarışma tamamlanamadan yayından kaldırılsa da izleyicilerin ve müzik piyasasından önemli kişilerin gönlünde çoktan birinci olmuştu.

 

X Factor yarışması ardından herkes İlyas Yalçıntaş'tan bir albüm ya da single beklerken kendisinin sesini öncelikle Şubat 2015'te çıkan Behzat Gerçeker & Enbe Orkestrası albümünde duyduk. Bu albümde şarkıcı İncir şarkısının yanı sıra Büşra Periz ile birlikte Olmazsa Olmazımsın isimli yeni bir parçayı da seslendiriyordu.

Uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ilk solo albümü "İçimdeki Duman"ı Ocak 2016'da dinleyici ile buluşturan İlyas Yalçıntaş, bu albümdeki özellikle Nefes, İçimdeki Duman ve Bu Nasıl Veda şarkıları ile popülaritesini artırıp müzik dünyasında kalıcı olacağını bizlere adeta bir kez daha gösterdi.

İlk albümünün başarısının ardından Mayıs 2017'de Gel Be Gökyüzüm isimli bir single ile dinleyicilerini bir kez daha selamlayan İlyas Yalçıntaş, Ekim 2017'de yayınlanan ve İranlı Şarkıcı Masoud Sadeghloo ile düet yaptıkları Hich isimli şarkıyla da şöhretini Türkiye sınırları dışına taşıdı.

2018'i yeni single'ı Yağmur ile karşılayan İlyas Yalçıntaş yoğun konser temposu arasında dinleyicilerine yepyeni sürprizler için de sıkı bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Daha Fazla Göster
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Vkontakte - Siyah Çember
  • LinkedIn - Siyah Çember
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle